Kes me oleme


Estonian Plywood AS-il ehk ESTPLY-l on kõige uuem vineeritehas kogu Baltikumis ja Skandinaavias. Moodsate tootmisseadmetega ja suurepärase infrastruktuuriga tootmiskompleks paikneb Jõgeva külje all Viruveres, mis on hea asukoht nii tooraine varumiseks kui ümbruskonna elanikele kodu lähedal töölkäimiseks.

Estonian Plywood AS on osa Lemeks Grupist, mis on üks suuremaid tööstuskontserne Eestis. Muuhulgas on Lemeks Grupp ka üks suuremaid metsavarumisettevõtteid, mis võimaldab ESTPLY vineeritehasel hankida piisavas koguses kodumaist toorainet aastaringselt. Lemeks Grupp on läbinisti Eesti ettevõte, mille missiooniks on kodumaise metsamaterjali maksimaalne väärindamine just siin, Eestis.

ESTPLY tehases toodetud kasevineeri turustame peamiselt Euroopa suurimatele tööstusklientidele ja edasimüüjatele. ESTPLY vineerist valmistatakse kerghaagiseid, haagiseid raskeveokitele, raketisi betoonitöödeks, mööblit, pakendeid jpm.

ESTPLY panustab keskkonnasõbralikumasse tulevikku ja selle saavutamiseks me:

√ väärindame kohalikku puitu kui taastuvat toorainet
√ aitame vähendada vajadust fossiilse päritoluga materjalide järele
√ kasutame tootmise jääkprodukte soojusenergia tootmiseks ja vihmavett vineeri valmistamisprotsessis
√ sorteerime jäätmeid liigiti
√ oma tegevustes lähtume neljast põhiväärtusest: efektiivsus, paindlikkus, hoolivus ja tarnekindlus


Projekt „Madalakvaliteediliste puiduliikide väärindamine läbi uudsete komposiitmaterjalide arendamise“ Estonian Plywood viib koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga läbi rakendusuuringu madalakvaliteediliste puiduliikide väärindamiseks läbi uudsete komposiitmaterjalide arendamise. Rakendusuuringute projekti tulemusena saab ettevõte uudse teadmise, milliste omadustega puitpolümeerkomposiitmaterjale vajatakse erinevates tööstusharude sektorites ning kas ja kuidas on võimalik kombineerida kasepuiduga muid erinevaid lehtpuiduliike, et saavutada soovitud vastupidavus- ja tugevusomadused. Projekti finantseeritakse Euroopa Regionaalarengu Fondi toel meetmest „TA&I süsteemi kohaliku sotsiaalmajandusliku mõju suurendamine ja nutikas spetsialiseerumine kasvualade (IKT + tervis + ressursid) arendamiseks“. Projekti rakendusasutuseks on Haridus- ja Teadusministeerium ja rakendusüksuseks SA Archimedes.